wtorek, 11 września 2007, 00:50

genialny hinduski wynalazek

Zero. Dziennik donosi, że Hindusi znaleźli rozwiązanie naszych problemów z pękającym asfaltem - wystarczy dodać 60 kg plastiku z butelek i toreb na pół kilometra nawierzchni bitumicznej. Czyli 60 gramów na pół metra drogi. Wydaje się to ilością nieprawdopodobnie małą, ale jeśli homeopatia działa, to czemu nie. Niestety, już pierwsze guglanie przynosi rozczarowanie, w gazecie The Hindu to już są ponad dwie tony plastiku na kilometr. Znajduję też szczegółową prezentację w PowerPoincie, tam jest dokładnie, jedna tona na kilometr drogi o szerokości 3,75 metra. Dziennik donosi za CNN, ta informacja jest tu, i faktycznie mówią o półkilometrowej drodze i 60 kilogramach plastikowych odpadów. No cóż, pewnie znowu gdzieś komuś zero upadło.

7 komentarzy:

Sholay pisze...

Ach ci Hindusi...
Widać nigdy nie pracowałeś z Hindusami, skoro takie zamieszanie Cię dziwi :)

David St. Hubbins pisze...

Hibndusi dali nam matematykę
a kurde nie potrafią policzyć ile tego plastiku potrzeba he he he ... a tak BTW tyle tego tałatajstwa sie pałeta po wysypiskach że nawet tona na 0,5 kilometra to jest jakieś rozwiazanie :)

kwik pisze...

@ Sholay i doc. Stopczyk
- to chyba CNN popieprzyła, a nie Hindusi, oni naprawdę robią te drogi już od dość dawna i pewnie wiedzą co robią. A CNN mogła popieprzyć, bo dla nich metry i kilogramy to taka sama abstrakcja jak dla nas jardy i funty.

barabasz - baszka pisze...

Kwiku,
ta technologia jest idealna dla nas! Butelki zaraz obok ulicy. Nigdzie niczego nie trzeba szukać, zbierać itp. Pojadą se chłopy do roboty, w torby w paski nazbierają butelek, wrzucą do jakiejś sokowirówki, zmieszają i fruu pod walca! Wreszcie jakaś manna z nieba!

kwik pisze...

@ Baszka
tam płacą 12 rupii za kilogram plastikowych butelek. Obawiam się, że to mało, ale zaraz sprawdzę kurs rupii.
Ze strony http://www.money.pl/pieniadze/nbp/niewymienialne
100 rupii to 6.7718 złotego. Wyszło mi 80 groszy za kilogram, ale jestem dyskalkulikiem, więc nie będę się upierał. Tak czy owak wydaje mi się, że u nas nie będzie się opłacać. Jak prawie wszystko.

Sosenka pisze...

komentarz
Kwiku, drogi utwardzane plastikiem to przyszłość mojego osiedla, z drogami jak na Ukrainie. A genialny wynalazek zaowocuje pewnie też nowymi drogami w górach, tam tego plastiku najwięcej :))

kwik pisze...

@ Sosenka
mnie straszyli, że szklana butelka może wywołać pożar w lesie. Plastikowe tylko psują estetykę.