poniedziałek, 10 marca 2014, 19:59

złe pszczółki

Najpierw zagadka. Co to za kwiat? Owoce pewnie każdy jadł:

Leszczyna właśnie kwitnie, ale to co się rzuca w oczy to jej kotki, kwiaty męskie, a wokół nich uwijające się pszczółki.

Każde dziecko wie, że pszczółki zapylają, ale tym razem jest inaczej. Leszczyna jest wiatropylna, więc pszczółki ją tylko odpylają, działając antykoncepcyjnie i zdecydowanie na szkodę. W ogóle nie interesują się drobnymi kwiatami żeńskimi.

6 komentarzy:

kuzynka.edyta pisze...

Nawet nie próbuję odgadnąć z jakiego drzewa/krzewu jest ten mikroskopijny ananas. Ale wisząca pszczoła fajna.

Michał Babilas pisze...

Kuzynko - to jest (do kompletu z poniższym obrazkiem) kwiat żeński leszczyny. Proszę w teren i oglądać, póki kwitnie.

kuzynka.edyta pisze...

Tak liczyłam, że wpadnie ktoś obeznany i mnie uświadomi...

Ale przyznasz Michale, że autor zagadki jest przewrotny. Najpierw niewinnne 'co to za kwiatek' a potem tiu, tiu, pszczółki, zapylanie i kilka fotek leszczyny jak byk. I na koniec napomknięcie o drobnym kwiecie żeńskim. No doprawdy, długoletnia czytelniczka powieści kryminalnych nie łapie się na trick podsuwanego na tacy mordercy!

kwik pisze...

Chciałem być zwięzły.

kuzynka.edyta pisze...

Wydaje mi się, że przede wszystkim chciałeś ułatwić odgadnięcie zagadki. Ale z powodu ww zignorowałam napomknięcie o drobnych kwiatach żeńskich.

Przypomniała mi się klasówka z hen, odległych czasów podstawówki. Mieliśmy wymienić produkty spożywcze zawierające cukier. Gryząc długopis starałam się przypomnieć sobie wszystko, co miało słodki smak. I marchewkę, i gruszki, groszek, wątróbkę itd. Jednocześnie wydawało mi się niemożliwe byśmy mogli być pytani o rzeczy tak oczywiste jak cukier i cukierki, więc ich nie wymieniłam. Niestety mogliśmy. Za brak cukru w cukrze dostałam ze sprawdzianu tylko czwórkę.

kwik pisze...

Zagadka była mocno efemeryczna i to faktycznie mogło zmylić. Też bym raczej nie wpadł na to że cukier zawiera cukier. Ciekawe czy wg nauczycielki ten zawarty w nim cukier też zawiera cukier itd.