sobota, 2 czerwca 2007, 18:29

zabijanie czasu w kąciku

Zaraz wyjeżdżam, niczego już nie zdążę zrobić, ale zobaczę przynajmniej na czym polegają defekty blogowania na s24.

Pierwszy defekt jest taki, że w przeglądarce Safari nie działają sprytne guziczki w okienku edytora. Pewnie w Firefoxie działają. Ale znowu mi przypomniano, że jestem prześladowaną mniejszością komputerową. No cóż, sama chciałam. W Firefoxie guziki działają, ale za to szlag mnie trafi, bo to co piszę podkreślane jest na czerwono. Ale nie wszystko, trudno zrozumieć o co chodzi. Nawet nie próbuję. Wracam do Safari. (miałem włączony spelczek — angielski).

Bycie mniejszością musi być przykre, inaczej wszyscy by chcieli.

W Science napisali, że nasi przodkowie stanęli na nogach zanim zeszli z drzewa. Ale co ja się będę wysilał, Wyborcza pewno już to odnotowała, jej czytelnicy pochodzą przecież od małpy: Przodek prosto z drzewa

Można lubić Wyborczą albo nie, ale to jedyna polska (dla tych co nie lubią — polskojęzyczna) gazeta z w miarę przyzwoitym kącikiem naukowym. Z Rzepy możemy się za to dowiedzieć, że Nastolatki potrafią korzystać z sieci znacznie sprawniej niż dorośli — ale i tak nad każdym powinien stać dorosły, bo przecież nie potrafią krytycznie ocenić tego, co w sieci znajdą.

Dziennik też ma kącik naukowy, taki jak cała gazeta. Globalne ocieplenie oderwało ląd od Kanady? Lód czy ląd, co za różnica. Grunt, że to co się oderwało ma dialektyczne właściwości:

O tym, że globalne ocieplenie istnieje i — co gorsza — postępuje, świadczy historia nowo odkrytej, olbrzymiej lodowej wyspy w okolicach bieguna północnego. (…)
Ayles — bo tak nazwano wyspę — nie jest duża.

Życie Warszawy nie ma kącika naukowego — i słusznie.


DODANE:
Dalsze losy lodowej wyspy Ayles
31 08 2007 – Vast ice island trapped in Arctic

6 komentarzy:

woyzeck pisze...

kwik
Ja tez uzywam Mac'a...Od 21 lat.
Uklony

kwik pisze...

s24 w Safari - da się?
Ja mam maka od trzech miesięcy i czuję się jak palant, bo ledwo sobie radzę. W windowsach umiem wszystko, tu jestem zero. Ale jak to człowieka uwrażliwia...
Czy faktycznie edytor od bloga nie działa w Safari, czy ja mam coś nie tak?

woyzeck pisze...

kwik
Nie wiem, safari nie uzywam od 2 lat. Firefox dziala OK.
Uklony

migg pisze...

kąciki naukowe
kąciki naukowe w niektórych gazetach są gorzej niż straszne. wyborcza jest ok, choć czasem też strzela bezsensowne teksty. ale te pełne błędów lub niejasne są najczęściej depeszami PAP lub tłumaczeniami z niektórych zagranicznych serwisów, gdzie też bez sięgnięcia do artykułu źródłowego nie wiadomo, o co chodzi

Ethidium Bromide pisze...

jak to się stało
że kolejny kącik naukowy umknął mojej uwadze?
I jeszcze jedno pytanie, raczej retoryczne. Co Pani kwik robi o 4 rano na Salonie24, kiedy niektórzy spisują swoje obserwacje, a inni śnią o kolejnych komentarzach.
:)

kwik pisze...

:)
zmieniłem płeć i jestem na urlopie...