poniedziałek, 26 listopada 2007, 00:19

z czym do knura

Nie zaszczyciłem jeszcze swoją łaskawą uwagą nowej gazety POLSKA, pora nadrobić. Świnie podejrzewano już o wiele rzeczy, ale to mnie naprawdę zirytowało. W tekście Plemnik pod żeńską kontrolą czytam, że świński "system rozrodczy jest najbardziej podobny do człowieka". Nieprawda!

Odsyłam do fachowego artykułu Zasady postępowania z knurami z dwumiesięcznika Hoduj z głową. Pod przeciętne parametry nasienia knurów - o proszę: całkowita objętość ejakulatu - 100-500 ml. Życzę powodzenia.

Sensowniejsze omówienie nikomu niepotrzebnej publikacji Modulation of The Oviductal Environment by Gametes można znaleźć tu (oczywiście po angielsku).


2 komentarze:

barabasz - baszka pisze...

Kwiku,
jesteś niesamowity !!!!:) Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam i Twój inny, naukowy, ale pełen uroku świat!!

kwik pisze...

Baszko,
dzięki internetowi i pewnej znajomości angielskiego każdy może zajrzeć za kulisy nauki. Ale akurat większość naszych dziennikarzy "naukowych" tego nie robi. Wolą zabawę w głuchy telefon - powtarzają coś, czego sami nie rozumieją i przekręcają jeszcze bardziej.

Pewnie nikt oprócz mnie nie sprawdził, co naprawdę badała Alireza Fazeli wspomniana w tym tekście w POLSCE. Ale przecież, jeszcze raz powtórzę, każdy może.